Свети Сава 2023

Kako je princ Rastko Nemanjić postao SVETI SAVA Како је рекао наш свештеник, отац Милија: "Шта рећи о Светом Сави, а не понављати се и не звучати досадно? Ако бисмо рекли да је био писац - мало је. Ако бисмо рекли да је био проповедник и просветитељ - мало је. Ако бисмо рекли да је отворио бројне школе и болнице - и то је мало. Ако бисмо рекли да је саградио бројне цркве и манастире - мало је. Ако кажемо да је помогао многима, излечио болесне и усрећио несрећне - мало је. Свети Сава је био светац. Довољно је."

27.01.2023. године и у нашој школи, као и у свим школама широм Републике Србије, обележена је школска слава, Свети Сава. Свечаном академијом, запослени и ученици одали су пошту српском просветитељу и још једном показали креативност и надареност у глуми, игри и песми. Затим су уследили пресецање славског колача и свечани ручак у школској трпезарији.

Фотографије...